PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34916}

Życie i cała reszta

Anything Else
6,8 20 952
oceny
6,8 10 1 20952
6,8 23
oceny krytyków
Życie i cała reszta
powrót do forum filmu Życie i cała reszta

Nie rozumiem...

ocenił(a) film na 4

...zachwytów nad Allenem. Czy do jego humoru trzeba dojrzeć czy po prostu jedzie na swojej dawnej opini??! Obejrzałem film i może tylko w dwóch miejscach moje usta ułożyły się w grymas przypominający uśmiech. Żadnego wybuchu śmiechu, żadnego rozbawienia. Coś w stylu: "No fajnie..." Ale pisanie o mistrzu humoru czy komedii to dla mnie zupełne nieporozumienie. Najbardziej odpowiedni termin to chyba "mistrz dobrej obyczajówki"... Jeśli chodzi o mnie, to jestem na "nie". Ocena 4/10.

użytkownik usunięty
rhesus

A może to poprostu nie twoje poczucie humoru? :)

Najlepsza scena, gdy Allen opowiada o tym jak zastrzelił policjanta... :D

rhesus

możesz być na "nie", ale nie zmieni to faktu, że allen trafnie trafił w problemy współczesnego świata; co ukazał w ironiczny sposób. no ale musze przyznać, że film nie jest żadną super-komedią.

ocenił(a) film na 10
rhesus

niewiem albo nie twoje poczucie chumory albo nierozumiesz jego dowcipow moze ich niedostrzegles? jak ja ten film ogladam to co chwila pekałem ze śmiechu... zreszta tak samo reagowala cala publicznosc jak widzialem film na duzym ekranie...

rhesus

Wybuchów śmiechu nie uświadczyłeś, bo ich uświadczyć nie mogłeś. Nie ten typ komizmu po prostu. To raczej humor wtrącający co jakiś czas ironiczne, czasem mniej, czasem bardziej zabawne zdanka, skłaniający do lekkiego uśmiechu, nie do ryku pełną gębą. Trochę jak - biorąc oczywiście opd uwagę wszelkie różnice - z Kabaretem Starszych Panów, który, mimo, że był kabaretem, do głośnych salw śmiechu też raczej nie skłaniał. I myślę, że można ALlena nazwać mistrzem humoru, trzeba tylko wiedzieć, że chodzi tu o pewien jego specyficzny rodzaj.

rhesus

faktycznie. starsze filmy Allena jakoś bardziej do mnie trafiły.

ocenił(a) film na 7
m_mucha

do mnie trafiło, dobry inteligentny humor, kilka razy wybuchnąłem śmiechem :]

ocenił(a) film na 9
Jericho_Cane

Mnie tez film przypadł do gustu - świetne teksty Allena - no i Boska Christina Ricci :)

Scena - zdaje sie że to było w bibliotece lub księgarni - jak oni tj Jason i Christina zaczeli się ze soba widywać - jest boska :D

m_mucha

Zdecydowanie.Allen przynudza i bawi się w kaznodziejo psychoanlityka, którego zresztą ośmiesza nieco.Zraził mnie ten wtręt żydowski..Nie, ogólnie źle odebrałam film.Jestem z "pokolenia'" Manhattanu'"; wtedy Woody był dla nas..mentorsko- ironiczny,ale nie w takim stylu.3/10

ocenił(a) film na 9
rhesus

ja oglądałem ten film 5 razy i za każdym razem kładę się ze śmiechu. śmieszne momenty? każdy dialog Falka z Dobel jest po prostu majstersztykiem ale oczywiście każdy ma inny gust :)

rhesus

Masz prawo mieć inne poczucie humoru, my z dziewczyną pękaliśmy ze śmiechu :) Tak jak wiele innych osób.

Solomon_Kane

Według mnie film jest super. Przez cały film nie znikał uśmiech na mojej twarzy a czasem nawet publiczność wybuchała śmiechem. Według mnie jest bardzo zabawny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones